دسته بندی و معرفی انواع مقالات علمی

نویسنده :مرکزمشاور تاریخ ثبت: 16:02:05 1397/02/290 نظر

مقالاتISI(Institute for Scientific Information)

این موسسه در حال حاظر با نام تامسون شناخته می شود. ISI که با تکیه بر داشتن مجربترین اساتید علمی  در علوم مختلف قصد دارد امتیاز علمی مقالات منتشر شده در مجلات مختلف را مشخص نموده تا محققین و پژوهشگران بتوانند جهت پیشبرد هر چه بهتر و سریعتر اهداف علمی خود از آن ها بهره گرفته و نتایج صحیح و قابل استناد دیگر پژوهشگران را به درستی در مقالات علمی خود مورد استفاده قراردهند و به نتایج مصوب مورد نظر خود برسند.

ISI یک بار در هر سال کلیه منابع علمی مورد تائید خود را مورد بازبینی قرارداده و مجلاتی را که از استانداردهای این موسسه خارج شده اند را از بانک اطلاعاتی خود خارج می نمایند.

یکی از مواردی که مورد بررسی قرار میگیرد رعایت کردن استانداردهای موسسه isi است از جمله مواردی که در این ارزیابی مورد توجه قرار میگیرد این است که باید چکیده عنوان و مقالات و کلمات کلیدی به زبان انگلیسی باشد.

این موسسه هر ساله یک گزارش با عنوان گزارش استنادی مجلات علمی(Jurnal Citation reports) ارائه می کند که در ان مجلات موجود در بانک اطلاعاتی خود را با ظریب تاٌثیر گذاری رتبه بندی می کند.

مقالات ISC(Islamic World Science Citation Center)

این پایگاه توسط مراکز منطقه ایی اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز تهیه شده است که براساس معیارهای علمی معتبر، مجلات علمی کشورهای اسلامی را تجزیه و تحلیل می نماید و در رتبه سوم سنجش عملکرد پژوهشی این مقاله، کشورهای عضو این مجموعه (57کشور) قراردارد. رتبه اول و دوم به ترتیب به ISI و اسکوپوس در هلند تعلق دارند.

مزایای چاپ مقالهISC

1- زمان کوتاه پذیرش 2- هزینه پایین 3- احتمال پذیرش این گونه مقالات در مقطع دکتری بیشتر است.

مقالات علمی پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری

هدف: کاربردها، روشها، مفاهیم و مشاهدات جدید در زمینه علمی با هدف پیشبرد مرزهای علم و فناوری است و به همین سبب به آن مقاله علمی پژوهشی گفته می شود. مخاطبین اصلی این نوع از مقالات اساتید دانشگاه، دانشجویان دوره دکتری و ارشد، پژوهشگران شاغل در مراکز علمی، تحقیقاتی و تولیدی هستند.

مقالات علمی-ترویجی

یک مقاله علمی-ترویجی یا مرورادبیات، اطلاعات منتشر شده در حوزه یک موضوع بخصوص در یک محدوده زمانی را مورد بحث وبررسی قرار می دهد. این مقاله می تواند خلاصه ای از مقالات علمی و منابع موجود باشد اما معمولا سازمان دهی خاص خود را دارد و خلاصه و استنتاج را ترکیب می کند و اطلاعات را در ساختارهای نو ارائه می دهد.

مقالات کنفرانسی

به مقالاتی گفته می شود که در کنفرانس ها ارئه می شود و نام دیگر آن مقالاتProceeding است. این قبیل مقالات یک مقاله تحقیقی پژوهشی است که عمدتاً توسط یک یا چند نفر گرد آوری می شود و همه مقالات تا حد امکان در کنفرانس ها پذیرفته می شوند. برای ارسال این نوع مقالات مهلت در نظر می گیرند و اگر ارسال مقاله بعد از مهلت ارسال انجام شود رد می شود و برای داوری ارسال نمی گردد.

برای ارسال مقالات در کنفرانس ها باید مبلغی پرداخت شود که با آن هزینه ثبت نام می گویند.  این نوع مقالات در صورت داشتن بار علمی و پژوهشی مناسب در ژورنال ها  چاپ می شوند.

نگارش مقاله در اصفهان و سراسر کشور

موسسه مرکز مشاور با داشتن تیمی مجرب از اساتید معتبر تهران و سراسر کشور اماده همکاری با دانشجویان ارشد و دکتری در زمینه  مشاوره نگارش مقاله های معتبرisi، isc، علمی پژوهشی، ترویجی، همایشی و کنفرانسی می باشد. جهت ثبت سفارش به قسمت ثبت سفارش مراجعه نمایید و یا با شماره تماس 09109272509 -03145267077تماس حاصل نمایید. با تشکر.

http://t.me/markazmoshaver8   ادرس کانال تلگرام

http://www.instagram.com/markazmoshaver8   ادرس پیج اینستا

http://plus.google.com/117151042928594180239  لینک گوگل پلاس

http://twitter.com/markazmoshaver1   ادرس تویتر

http://markazmoshaver.blogfa.com    وبلاگ موسسه مرکز مشاور